Potasyum İhtiyacınızı Yiyeceklerden Karşılayın

0 3

Birçok kişi genellikle tamamen kandaki potasyum düzeyleri kendi genel sağlık ve vücut performansı için ne kadar önemli farkında değildir. Potasyum bir kişinin vücudunda üç en kirli mineral mevduat biridir, ve aynı zamanda kan basıncını kontrol ve sıvı alanları korumak için sorumludur – aynı zamanda vücudunuzun küçük kesikler ve yaralar hızlı bir şekilde kurtarmak için yardımcı olur.

Potasyum açısından zengin gıdalar yeterli miktarda tüketerek, potasyum kişinin günlük bağımlılığı nı yerine getirmek kolaydır, ancak insanların çoğunluğu hangi gıdalar potasyum önemli miktarda içeren habersiz. Bireylerin günlük yemek birçok potasyum açısından zengin gıdalar vardır. Öte yandan, aslında kan potasyum eksikliği işlenmiş gıdalar tüketmek birçok insan vardır. Bol potasyum açısından zengin sağlıklı gıdalar absorbe edebilmek için, tam olarak ne bu konuda listelenen bilmeniz gerekir. Potasyum içeren gıdalar için bu büyük önerileri deneyin.

Yüksek Miktarda Potasyum İçeren Yiyecekler

Kayısı ve kayısı yaklaşık oluşur 1,380 potasyum mg ve porsiyon büyüklüğü başına 160 fazla kalori ortalama. Buğday kepeği yaklaşık 1.160 mg potasyum içerir ve porsiyon başına 200 kalori içerir. Domates karışımı, yaygın biber kullanılan, potasyum yaklaşık 1.150 mg ortalama içerir, hangi son derece tavsiye edilen günlük potasyum düzeylerinin yaklaşık% 34’tür. Domates 2.000 kalorilik bir diyet planına dayanmaktadır ve her porsiyon boyutu için yaklaşık 70 kalori var. Kuru üzüm oldukça çok bir değeri var 270 kalori ve potasyum 1.020 mg. Her zamanki tuzsuz fıstık bir avuç potasyum yaklaşık 600 mg oluşur, hangi 600 kalori ile sonuçlanır. Dana porsiyon başına 420 mg potasyum olarak derecelendirilmiştir ve aynı zamanda yaklaşık 230 kalori ortalama vardır.

Doğal bitki bazlı gıdaların çoğu yüksek işlenmiş gıdalar ile karşılaştırıldığında oldukça yüksek potasyum içeriğine sahip. İşlenmiş gıdalar genellikle başlangıçta oluşan potasyum en kaybetmek, ve aynı zamanda sodyum son derece yüksek miktarda içerir. Potasyum içeren gıdalar azaltılmış sodyum içeriği ile birlikte yüksek mineral içeriğine sahip olmalıdır. Bu iyi bol potasyum içeren gıda her türlü pişirme kesinlikle önemli ölçüde minerallerin miktarını azaltır popüler mutfak uzmanları tarafından kabul edilmektedir. Organik gıdalardan kan potasyum elde etmek için mükemmel ve kolay bir yöntem herhangi bir zamanda meyve ve sebze kabuğu tüketmektir.

Potasyum önerilen günlük ortalama miktarı sağlıklı ve dengeli bir yetişkin için 3,500 mg. Bunun dışında, doktorunuz mevcut fiziksel ve tıbbi durumunuza bağlı olarak, daha fazla veya daha az potasyum tüketmek gerekebilir. Diğer taraftan, önemli ölçüde diyet planı değiştirmeden önce, herhangi bir ilaç alıyorsanız doktorunuzun tavsiye almak önemlidir, günlük diyet değişiklikleri ilaçların çalışma şeklini değiştirebilir gibi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.